O PROJEKTU #BEZIGELITKY

Chceme ukázat firmám i jednotlivcům, že to jde i bez igelitových tašek, které tvoří významnou součást plastového odpadu. Ročně se vyrobí okolo 1 000 miliard plastových tašek, přitom každá z nich většinou poslouží pouze jedenkrát a následně se rozkládá dalších 500 let.

Řešením je začít využívat cenově dostupné alternativy z takových materiálů, které se v přírodě jednoduše rozkládají a neznečišťují tak okolní svět. Například papírové tašky, které se vyrábí z plně recyklovatelného materiálu, se v přírodě rozkládají naprosto bez problému. Cena takových papírových tašek je navíc srovnatelná s náklady na výrobu těch plastových.

Zapojit se může každý. Firmy, které nahradí igelitové tašky ekologickou variantou, navíc oceníme certifikátem #bezigelitky. Tímto certifikátem následně dáte svým zákazníkům a klientům jasně najevo svůj pozitivní postoj k životnímu prostředí a zároveň získáte image, která vás odliší od konkurence.

Proč zvolit ekologické tašky?

Projděte si naše hlavní argumenty a zjistěte, proč se vyplatí vyměnit plastové tašky za ekologické. Nechte se přesvědčit a začněte šetřit přírodu.

 

Většina plastového odpadu
končí mimo recyklační kontejnery

Každý rok skončí v moři až 8 milionů tun plastu – nehledě na to, kolik plastového odpadu se hromadí na skládkách, kde se rozkládá dalších 500 let. Situace je neúprosná, proto je potřeba omezit spotřebu plastu na minimum.

Ekologické papírové tašky
se cenově vyrovnají plastovým

Ačkoli jsou náklady na výrobu igelitových tašek ve většině případů o něco menší, rozdíl je natolik nepodstatný, že se investice do papírových tašek skutečně vyplatí.

 

Skončit s igelitkami je malý krok pro firmu, ale velký skok pro celý svět

Přejít z igelitových tašek na papírové není náročný krok, avšak pro celý svět může mít velký význam v podobě snížení plastového odpadu, který se každý rok hromadí v mořích i na souši.

NAPIŠTE NÁM

Kontaktujte nás a my vám poskytneme bližší informace pro získání certifikátu #bezigelitky. Rádi vám všechno vysvětlíme, poradíme s výběrem ekologických tašek a domluvíme se na všech detailech.

13 + 7 =

KONTAKTY:

Telefon: +420 246 082 412

E-mail: info@bezigelitky.cz

Adresa: Bezigelitky.cz, Průmyslová 1472/11, 102 00, Praha 15 – Hostivař

Získat nezávaznou kalkulaci ceny
papírových tašek

Nechte si vytvořit kalkulaci pro další objednávku odnosových tašek a zjistěte, kolik by vaši firmu stály papírové či jiné ekologické tašky.