Která je nejlepší taška vyrobená z přírodních materiálů?

 

Látkové tašky a ekologie

Dle studie z minulého roku (článek zde), se látkové tašky z bavlny umístily na druhém místě. Hlavním důvodem, proč tašky neobsadily hned první místo, jsou škody, které vznikají ve fázi pěstování bavlny. Jedná se ale o nejlépe hodnocenou tašku z přírodních materiálů.

Rozhodně každé vícenásobné použití tašky snižuje její dopady a omezuje vznik odpadů. Pokud si tedy už koupíte jednorázovou tašku, zkuste ji využívat až do jejího roztrhání. A šikovné tašky z polyesteru nebo látky doma zapomínejte co nejméně, neztrácejte je a používejte je opakovaně.

Ve stručnosti o bavlně

Bavlna je královnou textilních surovin. Je pevná, odolná a přitom měkká a příjemná na dotek. Dobře se pere a při praní vydrží i vysoké teploty. Přírodní nebo bílá bavlněná textilie snese i teploty 60°- 95°. Barevné varianty je třeba prát na 40°C.

Nevýhodou bavlny je, že se dost mačká a někdy při dlouhodobém namáhání může začít žmolkovat a pokud je mokrá, tak dlouho schne. To nás však může potrápit spíše u oblečení, u tašek můžeme nad těmito nevýhodami přimhouřit oči.

Bavlněná taška s krátkým uchem

Jednoduchá taška vyráběná z přírodních tkanin. Na rozdíl od igelitových tašek mají látkové delší životnost. Materiál je ze 100% bavlny při gramáži 140 gr. Šitá textilní ucha o délce cca 40 cm. Celková nosnost tašky činí 10 kg rozložené váhy.

Tašky se dají použít k reklamním účelům, kdy se na povrch tiskne firemní logo či slogan.

Pořídit můžete i v barevných variantách

Před rokem jsme podnikli razii v nabízených bavlněných taškách. Vyloučili jsme ty méně poptávané a zařídili lepší podmínky u tašek, které jste chtěli. Tašky s normálním uchem, tašky s krátkým uchem, černé tašky a bílé tašky nabízíme v dostatečné gramáži 140 gr ve velikosti 38×42 cm.

Pro náročnější zákazníky máme připravené luxusnější verze modré navy bavlněné tašky a černé tašky v gramáži 210 gr ve velikosti 38×42 cm.

 

 

Naše bavlněné tašky o rozměru 38×42 cm. Nature má 140 gramů, černá a modrá až 210 gramů.

 

 

 

 

 

Odebírejte nás na Facebooku! 

  Zdroj: https://zpravy.aktualne.cz/finance/nakupovani/vratne-lahve/r~4ae11822305a11eab259ac1f6b220ee8/

 

 

Mrkněte dále na:

 

Billa se po velmi diskutované studii vrací k igelitkám. Je to správný krok?

Nemůžeme souhlasit s některými zadanými vstupy k vypracování studií, jejichž výsledky jsou zcela zavádějící. Navíc plastové tašky, které Billa…

…a stahujte naší první e-knihu:

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.

 

Budeme rádi za vaše postřehy, co se děje v „Eko světě“.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s ekologickým smýšlením, povyprávějte nám o vašich Eko krocích. Pište níže. Čekáme na to!

Odměňte nás odběrem na Facebook stránkách a sledujte tak projekt Bez igelitky!

#BEZIGELITKY