Dílny tvořivosti, o.p.s. pomáhají lidem se zdravotním postižením pracovat a žít kvalitní život. Této organizaci jsme nedávno poskytli papírové tašky, jako sponzorský dar. Představujeme vám Dílny tvořivosti…

 

Vytváříme a podporujeme aktivity vedoucí k rozvoji komunitního života, udržování tradic a místních iniciativ občanů. K naší hlavní činnosti patří poskytování sociální služby. Jsme sociálně terapeutická dílna, která nabízí dlouhodobou a pravidelnou podporu lidem se zdravotním postižením.

 

Zaměřujeme se především na cílovou skupinu lidí, která obvykle nenachází podporu u jiných organizací. Jde o lidi po poškození a poranění mozku a lidi s různou kombinací diagnóz a postižení. Navštěvují ji i lidé žijící s autismem, mentálním postižením, tělesným či chronickým duševním onemocněním.

Skupinový program probíhá denně (vyjma středy) v čase od 8,30 do 13,30 hod.

 

 

Navýšili jsme kapacitu dílny

Ročně poskytneme soustavnou podporu v rámci denního programu 24 klientům. Kvůli stále rostoucímu zájmu o službu jsme denní kapacitu naší dílny navýšili na 9 míst. Kapacitu máme nyní plně obsazenou. Hlásí se další zájemci, kteří čekají na volná místa.

V posledním roce jsme připravili novou příležitost pro setkávání lidí s postižením i bez něj. Úspěšně jsme zrealizovali projekty „Jarní hnízdění aneb je to na budku“, „Pošli to dál“ a „Voňavá dílna“.

V našem krásném obchůdku, který pro nás sponzorsky navrhli manželé Mochalovi z designerského studia Lev, nabízíme k vidění a koupi krásné a originální výrobky.

A naše přání a plány do budoucna?

Rádi bychom našli a získali nové vhodné prostory, které by nám umožnily rozvíjet naši činnost. A to rozhodně není jednoduché. Potřebujeme prostory téměř nebo zcela bez bariérové, abychom i nadále mohli pomáhat lidem s těžkým zdravotním postižením, obzvlášť lidem na invalidním vozíku.

Po celou dobu své existence sídlíme na Praze 2 v Podskalské ulici u Palackého náměstí.

 

Prostory dobře dopravně dostupné pro obyvatele z celé Prahy i nejbližšího okolí. Především také potřebujeme prostory s velkorysým majitelem, který nám je poskytne za nekomerční nájem, protože stejně jako my věří, že lidi, kterým osud nepřál, nemůžeme nechat na holičkách a bez pomoci.

 

 

Zdraví Jitka Častulíková, ředitelka nezisková organizace Dílny tvořivosti, o.p.s.

 

 

 Mrkněte dále na:

 

Billa se po velmi diskutované studii vrací k igelitkám. Je to správný krok?

Nemůžeme souhlasit s některými zadanými vstupy k vypracování studií, jejichž výsledky jsou zcela zavádějící. Navíc plastové tašky, které Billa…

…a stahujte naší první e-knihu:

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.

 

Budeme rádi za vaše postřehy, co se děje v „Eko světě“.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s ekologickým smýšlením, povyprávějte nám o vašich Eko krocích. Pište níže. Čekáme na to!

Odměňte nás odběrem na Facebook stránkách a sledujte tak projekt Bez igelitky!

#BEZIGELITKY