Jak jsme již zmiňovali v prvním díle, začínali jsme s cukrovou třtinou a právem ji označujeme jako náš TOP materiál. V tomto druhém díle se podíváme na její vlastnosti a vyrobené produkty.

 

Výrobky z cukrové třtiny jsou velmi stylové, elegantní, lehké a přesto velmi pevné a stabilní. Doposud byla vlákna cukrové třtiny jen spalována v cukrovarech. Jsme rádi, že se našlo velmi elegantní řešení jak použít tyto vylisovaná a očištěná vlákna stébel pro výrobu designového a velmi atraktivního jednorázového nádobí. Právě její obzvláště tvrdá vlákna se dnes využívají jako cenná biomasa.

 

Naše produkty z cukrové třtiny

Dnes vedle ECO krabiček nabízíme i misky, talíře, gurmánské boxy, kelímky a v neposlední řadě i tašky. Ano i tašky jsou dnes vyráběny z cukrové třtiny. Látky v materiálu jsou čistě přírodní bez umělých hmot a taška je tak biodegradabilní. Což znamená, že se v přírodě zcela rozloží. Tašky jsou tak doslova kompostovatelné a v kompostu či přírodě se rozpadnou na neškodné látky.

Díky rostoucí poptávce po eco výrobcích jsme začali náš sortiment gastro obalů rozšiřovat. Začali jsme lidem nabízet designové boxy na jídlo z BIO papíru, palmového listu i BIO PLA.

 

Showroom v Praze

„Máte-li zájem o kompostovatelné produkty, neváhejte navštívit otevřený Showroom v pražských Modřanech. Těšíme se na Vás.“ Zve Jaroslav Jániš, jeden ze zakladatelů Eco krabiček.

Věříme, že s rozvíjející se dobou a osvětou, nejen o ECO gastro výrobcích, bude poptávka po našich produktech nadále stoupat.

Kam dále…