Plasty jsou na ústupu, boom slaví papír.

 

O tom, že balit dárky lze esteticky, a přitom také ekologicky, jsme se přesvědčili v Tvořivých dílnách, které se pravidelně konají v Regionální knihovně v Karviné. Poslední adventní setkání patřilo dárkovým taškám. Proč balit dárky do plastových nebo celofánových obalů, které mají sice nádherný potisk, ale naší zdevastované přírodě vůbec nesvědčí, když můžeme vyzkoušet jinou, sympatičtější variantu.

Využili jsme sponzorský dar firmy Taškahned.cz, která nám poskytla papírové eko tašky, a nechali jsme děti i dospělé, aby dali průchod své kreativitě. Děti tašky zdobily temperovými barvami, třpytkami a pěnovými ozdobami. Tvořivou dílnu si náramně užily a své krásně ozdobené tašky darovaly svým nejbližším.

 

Účastnice Tvořivé dílny pro dospělé, si pohrály s papírovými provázky, které proměnily v něžné květiny. Eko tašky z Taškyhned se rázem změnily v neobyčejné a originální dárkové obaly, které potěší oko obdarovaného a pomohou šetřit i naši přírodu.

 

 

 

 

 

Mrkněte dále na:

 

Billa se po velmi diskutované studii vrací k igelitkám. Je to správný krok?

Nemůžeme souhlasit s některými zadanými vstupy k vypracování studií, jejichž výsledky jsou zcela zavádějící. Navíc plastové tašky, které Billa…

…a stahujte naší první e-knihu:

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.
 

Budeme rádi za vaše postřehy, co se děje v „Eko světě“.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s ekologickým smýšlením, povyprávějte nám o vašich Eko krocích. Pište níže. Čekáme na to!

Odměňte nás odběrem na Facebook stránkách a sledujte tak projekt Bez igelitky!

#BEZIGELITKY