Aktuálně žijeme v omezeném režimu. Letadlová a automobilová doprava je zásadně redukována a po moři plují jen ty nejpotřebnější tankery. Ekonomika celého světa prochází tvrdými časy, ale všechno zlé je evidentně alespoň k něčemu dobré a matce přírodě tyto zlé časy svědčí.

 

Dáváme šanci planetě se znovu nadechnout

Není to tak dávno, kdy předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová představila v Bruselu plán „zelené Evropy”. K tomuto momentu si přizvala asi nejviditelnější symbol ekologického aktivismu sedmnáctiletou Gretu Thunberg, které se i přes svůj nízký věk podařilo získat si respekt a pozornost na celém světě. 

Její apel na radikální změnu života, který má přispět k záchraně naší planety, byl sice vždy vyslyšen, ale kroky nejzodpovědnějších států jsou stále velmi kosmetickou úpravou na zdevastované planetě. To, co se však nepodařilo nastupující generaci v rámci Fridays for Future v čele s Gretou Thunberg, se koronaviru podařilo za pár dní. 

Zavřené továrny, radikální úpadek spalovaní fosilních paliv a omezená doprava všemi prostředky dává šanci se civilizaci a planetě nadechnout. Je však třeba nyní vyhrát boj s neviditelným nepřítelem, který paralyzoval v podstatě celý lidský svět. 

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.

 

Občané ochotně přijímají opatření

Jen málokdo dnes zpochybňuje tvrdá opatření, která dopadají na každého z nás. Civilizace musela zastavit rychle roztočená kola průmyslu. Šíření nebezpečného viru zaútočilo na ten nejzákladnější strach nutný k přežití. Tváří v tvář reálné hrozbě smrti jsou politici nuceni dělat radikální opatření a občané podobně nastavený systém většinou bez protestu přijímají. 

Tady jde totiž v první řadě o zdraví a v tomto ohledu jsme ochotni přijmout skoro vše, co nám může pomoci. Koronavirus donutil radikálně změnit systémy, pravidla a naše chování. Většina z nás je ochotna si odepřít i vlastní svobody kvůli všeobecnému dobru.

Nabízí se tak otázka, pro kterou možná ještě nepřišel ten pravý čas. Proč bychom nemohli podobně uvažovat o zásadní změně chování a přístupu k planetě, která už dlouhodobě naznačuje skrze globální oteplování, že není vůbec v pořádku? Minulý týden NASA ohlásila, že v Grónsku odtálo 600 miliard tun ledu. Nejedná se o přímé ohrožení, ale vznáší se zde už roky a pro lidstvo může mít ještě fatálnější důsledky než současná pandemie koronaviru.

EKO tašky nemusí být vůbec drahé

Chovat se ekologicky je opět o něco jednodušší. Disponujeme širokou nabídkou EKO tašek skladem, které jsou cenově srovnatelné s taškami igelitovými. Na rozdíl od igelitek jsou však EKO tašky

Z dnešní situace je možné vypozorovat zcela zásadní zprávu. Radikální změna je možná a nemusí se na ni čekat v dlouhodobém měřítku. Až pandemie ustane a my budeme tvořit nově se formující společnost, probouzet k životu cestovní ruch, masivní konzumní život a vše se bude vracet do starých kolejí, vzpomeňme si, že změna je možná a před problémem nelze zavírat oči.

 

Odebírejte nás na Facebooku! 

 Zdroj:https://www.ctidoma.cz/zajimavosti/ekologie-v-dobe-koronaviru-svet-se-zastavil-pandemie-dokazala-o-cem-ekologove-jenom-sni

 

 

Mrkněte dále na:

 

Látkové tašky z bavlny

Která je nejlepší taška vyrobená z přírodních materiálů?

…a stahujte naší první e-knihu:

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.

 

Budeme rádi za vaše postřehy, co se děje v „Eko světě“.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s ekologickým smýšlením, povyprávějte nám o vašich Eko krocích. Pište níže. Čekáme na to!

Odměňte nás odběrem na Facebook stránkách a sledujte tak projekt Bez igelitky!

#BEZIGELITKY