Igelitové tašky jsou ve srovnání s papírovými nejen nevkusné, ale hlavně ekologicky škodlivé. Každým rokem se zrychluje přítok nového plastového odpadu v oceánech i na souši. Igelitové tašky tvoří značný podíl tohoto odpadu.

Spotřeba igelitové tašky přetrvává

Díky vysoké spotřebě igelitové tašky přispívá lidstvo značnou měrou k růstu celkového plastového odpadu. Přes veškerá ekologická opatření, které vlády podnikají, se růst spotřeby nedaří alespoň zpomalit. Jen malá část z nich končí v kontejnerech pro recyklaci a další opětovné použití. Bohužel se větší podíl plastového odpadu objeví na skládkách, kde se rozkládá mnoho let, některé kusy vůbec.

 

Cenové srovnání igelitové tašky a papírové

Některé ekologické varianty jsou dražší než ty klasické, typickým příkladem jsou dětské pleny. Ty snadno rozložitelné a pro miminko zdravější (neobsahují škodlivé látky vyvolávající ekzémy a jiné reakce) jsou minimálně o 50 % dražší než ty klasické. Podobně to bývá i u jiných produktů. U tašek to ale tak není.

Když přijdete ke kase v obchodě a zjistíte, že jste bohužel doma zapomněli svou látkovou tašku a jste nuceni nějakou pořídit pro odnos nákupu, rozhodujete se při výběru mezi igelitovou, papírovou a látkovou podle ceny? Papírové tašky jsou mnohdy dražší pouze o 2 až 3 Kč než ty igelitové. Volíte tedy igelitovou a přispíváte dalším kusem odpadu. Pokud již patříte k té ekologicky uvědomělé skupině a máte u sebe vždy svou látkovou tašku nebo byste zvolili papírovou, skvělé, následující odstavec můžete přeskočit.

 

banner cenové srovnání papírové a igelitové tašky

Upusťte od igelitu

Při nakupování v obchodech jsem nesmírně rád za každého člověka, který neplýtvá odpadem (nadmíra plastových sáčků na ovoce, zeleninu a pečivo), při výběru bere v potaz ekologii a kupuje raději dressing ve sklenici než v plastové dóze, balených uzenin v plastových vaničkách se vyhýbá a raději dá přednost pultovému prodeji.

Ruku na srdce, máme tendenci kupovat hodně nezdravých potravin, pytlíků s chipsy, PET lahve s limonády, sladkosti atd. Při placení nám nedělá problém ponechat dýško, v peněžence nám přebytek korunových mincí spíše vadí, ale na druhou stranu nám také vadí dát o 3 Kč více za papírovou tašku, všeobecně ekologickou variantu igelitové tašky.

igelitové sáčky

Igelitové sáčky s ovocem ve Francii a Španělsku brzy neuvidíte

Plastové obaly a igelitové sáčky, kterými výrobci balí ovoce a zeleninu, budou ve Francii od 1. ledna 2022 zakázané používat. Hlavním cílem vyhlášky…

 

Při procházce městem si všímám menšího výskytu Igelitové tašky, mezi lidmi jsou spíše papírové tašky nebo látkové. To je dobrý směr, který je třeba ještě posílit a dále v něm pokračovat.

 • Znovupoužitelné tašky na nákup – Látkové tašky ze 100 % bavlny vhodné pro každodenní nákupy.

Bavlněná taška natural 140 gr
38×42 cm

jak omezit odpad taška s krátkým uchem

Textilní odnosná taška vyrobená ze 100 % bavlny s uchy prošitým křížovým stehem. Rozměr tašky 38x42cm.

Bavlněná taška 180 gr
38x10x42 cm

jak omezit odpad taška s širokým dnem

Textilní taška s hloubkou 10 cm, vyrobená ze 100 % bavlny s uchy prošitým křížovým stehem. Rozměr tašky 38x10x42cm.

poházené igelitové tašky na pláži

Plné igelitové tašky smetí na pláži, kdo by se chtěl letos na dovolené opalovat v tomto bordelu?

 

 • Při procházce městem si všímám menšího výskytu Igelitové tašky, mezi lidmi jsou spíše papírové tašky nebo látkové. To je dobrý směr, který je třeba ještě posílit a dále v něm pokračovat.

   

  Papírové tašky za pár korun

  Eko tašky z papíru lze dnes pořídit v různých cenových relacích. Můžete mít tašku za 1–2 koruny nebo také tašku do 10 Kč. Co konkrétně má vliv na výši ceny papírové tašky:

  • Množství objednaných tašek (10 000 ks – 1,95 až 4 Kč, u nákupní tašky – 3,90 Kč)
  • Ploché ucho je levnější než kroucené
  • Hnědá varianta je levnější než bílé papírové tašky
  • Gramáž papíru (nabízíme 70 g až 100 g, nosnost 4 kg až 10 kg)
  • S potiskem nebo bez potisku (až 6 přímých barev, CMYK)
  • Tisk na přední straně nebo oboustranně

  Pošlete nám nezávaznou poptávku, rádi pro Vás zpracujeme přesnou pořizovací cenu.

   

  Jak poptat papírové tašky:

  • Přejděte k výběru tašek do kategorie produktů
  • Vyberte si tašku z nabídky a pomocí tlačítka „POPTAT S POTISKEM“ přejdete k poptávkovému formuláři
tlačítko poptat s potiskem

Tlačítko „POPTAT S POTISKEM“ v kategorii.

tlačítko s poptávkou na eshopu

Tlačítko „POPTAT S POTISKEM“ v detailu produktu.

 • Vyplňte a odešlete krátký poptávkový formulář
 • Na základě vaší poptávky vám pošleme cenovou kalkulaci. V pracovních dnech od 9 hod. do 17 hod. odesíláme cenové kalkulace obratem
 • Požádáme vás o doručení tiskových dat
 • Z tiskových dat vám připravíme náhled tisku na šabloně ke schválení ZDARMA
 • Po odsouhlasení náhledu a objednávky vám vystavíme zálohovou fakturu
 • Po uhrazení zálohové faktury zařazujeme tašky k potisku
 • Po vytisknutí vám tašky expedujeme na vámi udanou doručovací adresu nebo si tašky můžete vyzvednout osobně u nás v Praze Hostivaři.
banner s papírovou taškou

Nízké pořizovací náklady oceňují především obchodníci, kteří hledají náhradu za igelitové tašky. Velkou výhodou je také pěkný ekologický vzhled a dobrá nosnost, díky které si papírové tašky poradí i s větším nákupem.

tlačítko k výběru papírových tašek

Sledujte nás na Facebooku, ať vám neunikne třetí část! 

 

 

Mrkněte dále na:

 

Billa se po velmi diskutované studii vrací k igelitkám. Je to správný krok?

Nemůžeme souhlasit s některými zadanými vstupy k vypracování studií, jejichž výsledky jsou zcela zavádějící. Navíc plastové tašky, které Billa…

…a stahujte naší první e-knihu:

Jak se zbavit igelitek jednou provždy

Zajímá vás, v čem si odnést nákup z obchodu, když ne v igelitové tašce? Nebo jaký mají vůbec plasty vliv na naše zdraví a jak omezit jejich spotřebu? Na vše vám dáme odpověď v našem novém e-booku.
 

Budeme rádi za vaše postřehy, co se děje v „Eko světě“.

Podělte se s námi o vaše zkušenosti s ekologickým smýšlením, povyprávějte nám o vašich Eko krocích. Pište níže. Čekáme na to!

Odměňte nás odběrem na Facebook stránkách a sledujte tak projekt Bez igelitky!

#BEZIGELITKY